DOPRAVA ZADARMO PRI NÁKUPE NAD 80 €

info@herbahouse.sk

0948 09 47 45

Blog Zdravé receptyAromax Prírodný Rebríčkový olej (2ml)

Kód produktu: 149679.90 € s DPH

Dostupnosť: 1 - 7 dní

Slovenský názov: rebríček obyčajný
Latinský názov: Achillea millefolium
Ľudovo: Myší chvost
 
Rebríček obyčajný rastie takmer všade. Veľakrát sa objavuje v našich záhradách, ale hneď končí na hnojisku ako burina. Je to pritom silný pomocník známy už od staroveku a mali by sme si ho viac vážiť. Má všestranné účinky, čiže by nemal chýbať v žiadnej domácnosti pre prípad, keď ho budeme najviac potrebovať.
 
Použitie: Používa sa ako prísada do sedacieho kúpeľa pri ženských problémoch. Má upokojujúci účinok a taktiež je vhodný pri problémoch s kŕčovými žilami, pri zápaloch, má dezinfekčné účinky. Olej sa používa aj na hnisavé pľuzgiere, na zapálené ďasná. Vhodné pri naparovaní pri nachladnutí, pretože uvoľňuje upchaté dutiny. Len na vonkajšie použitie.

 

Zloženie obsahuje: Pin-2 (10)-ene, prírodný citronellol a linalol.
 

Inhalácia: do aromalampy nakvapkajte 3 až 8 kvapiek oleja, záleží na veľkosti miestnosti.
Vaňový kúpeľ: 8 – 10 kvapiek oleja nalejte do vody a premiešajte. Teplota vody by nemala presahovať 35-37°C. Doba kúpeľa je maximálne 20 minút.
 
Upozornenie: Produkt je vhodný len na vonkajšie použitie! Horlavina! Spôsobuje vážne podráždenie očí pri priamom kontakte. Môže dráždiť pokožku u citlivých ľudí. Pri náhodnom zhltnutí ihneď nájdite lekársku pomoc. Nevyvolávajte zvracanie! Pri styku s pokožkou dôkladne umyte mydlom a vodou. Pri kontakte s očami vypláchnite veľkým množstvom vody niekoľko minút. Pri podráždení pokožky: vyhľadajte lekárske ošetrenie. Pri vdýchnutí môže spôsobiť podráždenie dýchacích ciest. Veľmi jedovatý pre vodné organizmy, môže spôsobiť dlhodobé nepriaznivé účinky vo vodnej zložke životného prostredia.
Chráňte pred deťmi! Uchovávajte mimo dosahu tepla, horúcich povrchov, iskier, otvoreného ohňa a v saune ich neriedené neaplikujte na horúce kamene. Aromalampu so zapálenou sviečkou nikdy nenechávajte bez dozoru! Prípravok a obal zneškodňujte v súlade ustanovení zákona o odpadoch.

 

Skladovanie: Skladujte na chladnom mieste bez prístupu svetla.

 

Všeobecné upozornenia k 100% esenciálnym olejom:
Éterické oleje (silice, esenciálne oleje) sú zmesi prchavých látok s liečivými účinkami, získavané z rastlín destiláciou s vodnou parou, prípadne lisovaním. Pred použitím esenciálnych olejov priamo na pokožku, najprv otestujte jeho reakciu na Vašej pokožke, aby ste zabránili možným kožným reakciám, ktoré môžu nastať pri kontakte jednotlivých zložiek silíc s nadmerne citlivou pokožkou. Kvapnutím 1 kvapky neriedeného oleja na vnútornú stranu predlaktia a jemným vmasírovaním otestujete prípadnú reakciu. Ak do 24 hodín od aplikácie nezaznamenáte žiadne zmeny na pokožke v mieste testovania, môžte tento esenciálny olej používať.

Krajina pôvodu: EU.

EAN 5997733311105

Objem 2ml


Aromax
Aromax

Otázka na predajcu


Loading


DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK