DOPRAVA ZADARMO PRI NÁKUPE NAD 80 €

info@herbahouse.sk

0948 09 47 45

Blog Zdravé receptyAromax Éterický olej Badián - hviezdicový aníz (10ml)

Kód produktu: 149884.99 € s DPH

Dostupnosť: 1 - 7 dní

Slovenský názov: Badián alebo hviezdicový aníz
Latinský názov: Illicium verum
Ľudovo: aníz, aníz voňavý, hviezdicový aníz, čínsky aníz.
Vôňa: Silná, sladko-korenistá vôňa.
 
 
Použitie: Ukľudňuje, pomáha pri nachladnutí, problémoch s tráviacim traktom, uvoľňuje bolesti brucha, plynatosť, kŕče, spríjemňuje dýchanie, osviežuje a dezinfikuje vzduch, pôsobí aj ako repelent, patrí medzi afrodiziaka. Anízový olej je vhodný pre všetky typy pleti. Používa sa pre ústnu hygienu, pri nachladnutí a bronchitíde - obklady na hrudník, do masážnych prípravkov. Nepoužívať pri epilepsii. Neprekračovať odporúčanú dávku.
Inhalácia - do aromalampy nakvapkajte 3 až 8 kvapiek Anízového oleja, záleží na veľkosti miestnosti.
Vaňový kúpeľ: 8 – 10 kvapiek oleja nalejte do vody a premiešajte. Teplota vody by nemala presahovať 35-37°C. Doba kúpeľa je maximálne 20 minút.
 
 
 
Upozornenie: Produkt je vhodný len na vonkajšie použitie! Uchovávajte mimo dosahu detí! Horlavina! Môže byť smrteľný po požití a vniknutí do dýchacích ciest. Spôsobuje vážne podráždenie očí pri priamom kontakte. Môže dráždiť pokožku u citlivých ľudí. Pri náhodnom zhltnutí ihneď nájdite lekársku pomoc. Nevyvolávajte zvracanie! Pri styku s pokožkou dôkladne umyte mydlom a vodou. Pri kontakte s očami vypláchnite veľkým množstvom vody niekoľko minút. Pri podráždení pokožky: vyhľadajte lekárske ošetrenie. Pri vdýchnutí môže spôsobiť podráždenie dýchacích ciest. Veľmi jedovatý pre vodné organizmy, môže spôsobiť dlhodobé nepriaznivé účinky vo vodnej zložke životného prostredia. Uchovávajte mimo dosahu tepla, horúcich povrchov, iskier, otvoreného ohňa a v saune ich neriedené neaplikujte na horúce kamene. Aromalampu so zapálenou sviečkou nikdy nenechávajte bez dozoru! Prípravok a obal zneškodňujte v súlade ustanovení zákona o odpadoch.

Všeobecné upozornenia k 100% esenciálnym olejom:
Éterické oleje (silice, esenciálne oleje) sú zmesi prchavých látok s liečivými účinkami, získavané z rastlín destiláciou s vodnou parou, prípadne lisovaním. Pred použitím esenciálnych olejov priamo na pokožku, najprv otestujte jeho reakciu na Vašej pokožke, aby ste zabránili možným kožným reakciám, ktoré môžu nastať pri kontakte jednotlivých zložiek silíc s nadmerne citlivou pokožkou. Kvapnutím 1 kvapky neriedeného oleja na vnútornú stranu predlaktia a jemným vmasírovaním otestujete prípadnú reakciu. Ak do 24 hodín od aplikácie nezaznamenáte žiadne zmeny na pokožke v mieste testovania, môžete tento esenciálny olej používať. Nepoužívať neriedené na pokožku. 


Krajina pôvodu: EU.

EAN 5997733311327

Objem 10ml


Aromax
Aromax

Otázka na predajcu


Loading


DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK