DOPRAVA ZADARMO PRI NÁKUPE NAD 80 €

info@herbahouse.sk

0948 09 47 45

Blog Zdravé receptyAromax Éterický olej Mätový (10ml)

Kód produktu: 149694.29 € s DPH

Dostupnosť: 1 - 7 dní

Slovenský názov: Mäta pieporná
Latinský názov: Mentha piperita
Ľudovo: fefermincľa, feferminca


Mätový olej: získava sa z listov mäty priepornej pred kvitnutím. Vhodné pri nádche na vdychovanie, znižuje zápal a zdurenie nosovej sliznice. Pri štipnutí hmyzom, kvapnutím na postihnuté miesto zmierňuje pocit svrbenia. Pri reume a dne má olej priaznivý účinok vmasírovaním do pokožky alebo vo forme kúpeľa. Pri migréne a bolestiach hlavy pomáha vmasírovanie oleja do čela v oblasti spánkov. Mätový olej sa nesmie aplikovať malým deťom do 5 rokov!!!


Inhalácia: do aromalampy nakvapkajte 3 až 8 kvapiek mätovového oleja, záleží na veľkosti miestnosti.
Vaňový kúpeľ: 8–10 kvapiek oleja nalejte do vody a premiešajte. Teplota vody by nemala presahovať 35-37°C. Doba kúpeľa je maximálne 20 minút.


Použitie: je vhodný len na vonkajšie použitie.


Zloženie: Mentha Piperita Oil, Limonene.


Skladovanie: Skladujte na chladnom mieste bez prístupu svetla. Uchovávajte mimo dosahu detí!


Všeobecné upozornenia k 100% esenciálnym olejom: Esenciálne oleje môžu vyvolať alergické reakcie. Pred použitím esenciálnych olejov najprv otestujte jeho reakciu na Vašej pokožke, len tak zabránite možným kožným reakciám, ktoré môžu nastať pri kontakte jednotlivých zložiek silíc s nadmerne citlivou pokožkou. Kvapnutím 1 kvapky neriedeného oleja na vnútornú stranu predlaktia a jemným vmasírovaním otestujete prípadnú reakciu. Ak do 24 hodín od aplikácie nezaznamenáte žiadne zmeny na pokožke v mieste testovania, môžete tento esenciálny olej používať. AK pri vdýchnutí alebo pri aplikácii na pokožku zaregistrujete nepríjemné zmeny ukončite jeho používanie a vyskúšajte iný druh oleja. Esenciálne oleje sú mierne horľavé a z toho dôvodu ich nepoužívajte pri otvorenom ohni a v saune ich neriedené neaplikujte na horúce kamene. Esenciálne oleje sú toxické pre vodné živočíchy.
Esenciálny olej nepoužívajte neriedený na pokožku, na porušenú pokožku nepoužívajte ani riedený! Olej nesmie prísť do styku s očami, ústami, sliznicami, ak sa tak stane, vymyte olej dostatočným množstvom vody! Pri kožnej iritácii spôsobené éterickým olejom je nutné vyhladať lekársku pomoc.
Aromalampu so zapálenou sviečkou nikdy nenechávajte bez dozoru!

EAN 5997733311129

Objem 10ml


Aromax
Aromax

Otázka na predajcu


Loading


DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK